Tak działo się w naszej szkole w czerwcu 2022 r.

Tak działo się w naszej szkole w czerwcu 2022 r.

Miesiąc rozpoczęliśmy ukochanym przez wszystkich Dniem Dziecka. O tym, co się tego dnia u nas działo, przeczytacie w zakładce Ważne wydarzenia. A wydarzyło się rzeczywiście bardzo dużo i będzie o czym czytać. Tego dnia dobrze bawiły się nie tylko dzieci, ale także nauczyciele naszej szkoły, o czym możecie się przekonać, przeglądając czerwcowe posty na  szkolnej stronie Facebook.

Po chwilach beztroskiej zabawy pojawiły się też te bardziej refleksyjne i podniosłe. Uczciliśmy kolejną rocznicę wizyty Jana Pawła II w naszym szpitalu. Z tej okazji przypomnieliśmy sobie jej przebieg i wykonaliśmy okolicznościowe plakaty.

Dalsza część miesiąca upłynęła nam równie przyjemnie. Świętując Światowy Dzień Oceanów, dowiedzieliśmy się, jak ważne są one dla naszej planety i jak je chronić. Wykonaliśmy też papierowe akwarium z podwodnymi stworzeniami. Na innych zajęciach rysowaliśmy meduzy. Wiecie, jakie mają ładne chociaż groźne parzydełka? Obchodziliśmy też inny ważny dzień – Dzień Ojca. Z tej okazji złożyliśmy naszym ukochanym tatusiom życzenia, wykonaliśmy dla nich piękne kolorowe krawaty i namalowaliśmy ich portrety.

A malować to my potrafimy i to tak, że zdobywamy nagrody w ogólnopolskich konkursach. Nasza uczennica Eliza zajęła II, a Celina III miejsce w kategorii wiekowej klas 1-3 w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim dla uczniów szkół szpitalnych „Mój Mount Everest – inspiracja postacią Wandy Rutkiewicz”.  Mieliśmy też laureatów w kolejnym konkursie – międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim dla szkół przyszpitalnych „Nasza matka Ziemia”. W kategorii plac plastycznych w klasach 1-3 I miejsce zajęła Emilia z klasy III, a III miejsce Antonina z klasy I. W klasach IV-VIII I miejsce zajęła Maja z klasy V, II miejsce Nadia z klasy IV, a III miejsce Aleksandra z klasy V. Tacy jesteśmy zdolni.

Jesteśmy nie tylko zdolni, ale też odpowiedzialni. Znamy swoje prawa. Rozmawialiśmy o nich na zajęciach „Moje prawa, ważna sprawa. Postanowiliśmy też zadbać o nasze bezpieczeństwo w czasie wakacji. Zabraliśmy się do tego po uroczystym zakończeniu roku szkolnego. A co w związku z tym zrobiliśmy, dowiecie się niebawem.

 

Wszystkie nasze działania można zobaczyć na szkolnej stronie Facebook.