Tak działo się u nas w czasie wakacji 2022 r.

Tak działo się u nas w czasie wakacji 2022 r.

Początek wakacji zaskoczył nas przepięknymi upominkami od uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Barczewie, którym za nie bardzo dziękujemy. Gorące pozdrowienia otrzymaliśmy także od dzieci z Gminnego Przedszkola w Nowinach. Im też składamy gorące podziękowania. Wielkim sercem, jak zawsze, wykazali  się  nasi kochani i niezawodni darczyńcy: grupa Prekursor Artystyczny z Krakowa oraz Lewiatan Orbita Sp. z o.o., od których otrzymaliśmy mnóstwo wspaniałych podarunków. Gorąco za nie dziękujemy. Otrzymaliśmy też ułatwiające nam pobyt w szpitalu artykuły higieniczne od Grupy Ratownictwa PCK  Olsztyn Polski Czerwony Krzyż(PCK), której równie pięknie dziękujemy.

 

Odwiedzili nas również  licznie sympatyczni goście. Pani Paulina z Nadleśnictwa Kudypy przeprowadziła bardzo ciekawe wakacyjne zajęcia na temat zasad zachowania się w lesie. Pani Grażyna Dziubanii i pan Piotr Śmigiel z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej opowiedzieli nam, jak sobie radzić z wakacyjnymi zagrożeniami oraz podarowali plakaty i kolorowanki edukacyjne. O tym, jak unikać niebezpieczeństwa latem, dowiedzieliśmy się także od Pań Policjantek z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, które do nas przyszły i podpowiedziały, jak rozważnie korzystać z uroków wakacji. Bardzo wszystkim gościom dziękujemy za odwiedziny i za wiedzę, którą nam przekazali. Wszystkie spotkania odbyły się w ramach  cyklu zajęć „Wakacje bez ryzyka”. Poza zajęciami z ciekawymi ludźmi i w ich trakcie, braliśmy udział w grach i zabawach edukacyjnych. Podsumowaniem cyklu było wykonanie broszur informacyjnych.

 

A przez całe wakacje zajmowaliśmy się tym, co po prostu uwielbiamy. I nie chodzi wcale o leniuchowanie, które też lubimy, ale o naszą twórczość artystyczną, którą lubimy jeszcze bardziej. A działaliśmy naprawdę bardzo intensywnie. Powstały piękne  inspirowane wakacjami rysunki plaży oraz prace przedstawiające świat podwodny, np. rekiny i rybki rozdymki, wesołe meduzy i sprytne kraby. Pamiętaliśmy też o zwierzętach lądowych. Wykonaliśmy obrazki, na których znalazły się  różne zwierzęta, np. pszczoły, lwy i krokodyle. Narysowaliśmy też kosmiczne rakiety, którymi można wyruszyć w letnią kosmiczną podróż. A ponieważ potrafimy posługiwać się nie tylko farbami i kredkami, przygotowaliśmy prace wykorzystujące guziki, papierowe kubki,  drewniane łyżki i widelce.

 

Na koniec każdego z wakacyjnych miesięcy poruszaliśmy bardzo poważnie tematy. W lipcu w ramach warsztatów Słoneczna Galeria Fundacji Urtica Dzieciom wykonaliśmy prace poświęcone pokojowi na świecie, które nosiły jeden tytuł – „Słowo na literę P”. W sierpniu w ramach zajęć „Zdrowie na talerzu” spotkaliśmy się z Paniami Dietetyczkami pracującymi w naszym szpitalu, które przekazały nam wiele cennych informacji na temat zdrowego i prawidłowego odżywiania się. Pięknie im za to dziękujemy.

 

Wakacje się skończyły, a my, chociaż mieliśmy w planach głównie wakacyjne leniuchowanie, tak naprawdę dużo w ich trakcie zrobiliśmy i równie dużo się nauczyliśmy. Za rok też pokażemy, co potrafimy.

 

Wszystkie nasze wakacyjne działania można zobaczyć na szkolnej stronie Facebook.