Ekokreacje w Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zatytułowany “Ekokreacje w Dzień Dziecka”w roku 2022 obchodziliśmy twórczo i aktywnie.

Na oddziałach szpitalnych odbyły się różne interesujące warsztaty. Na zajęciach decoupage ozdabialiśmy przy użyciu tej techniki płytki ceramiczne, wykorzystując do tego kolorowe serwetki. Na warsztatach kreatywnych malowaliśmy w ulubione wzory  białe koszulki, do czego posłużyły nam specjalne flamastry do tkanin. Podczas warsztatów plastycznych wykonaliśmy ozdobne ramki z tektury i materiałów naturalnych.

W międzyczasie sporo się ruszaliśmy. Wzięliśmy udział w wielu zabawach ruchowych. Z pasją rzucaliśmy piłką do kosza. Z zapałem ćwiczyliśmy slalom z piłką nożną między pachołkami. Dużo  radości sprawiło nam kopanie piłki do bramki. Relaksowaliśmy się także podczas zajęć tanecznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się tego dnia fotobudka ”Bądź jak Pippi i Jack”, która zawędrowała na każdy z oddziałów. Dzięki niej wszystkie chętne osoby mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako Pippi Pończoszanka albo Jack Sparrow. Zdjęcia zostały zamieszczone na naszej szkolnej stronie Facebook.  

Pamiątkowe zdjęcia zrobili sobie także nauczyciele naszej szkoły, którzy z okazji tak ważnego święta ubrali się wyjątkowo uroczyście i stosownie do okoliczności. Sami zobaczcie.

W tym dniu, jak co roku, wielkim sercem i dobrocią wykazały się firmy Lewiatan Orbita Sp. z o.o. Olsztyn i MPEC Olsztyn- Bezpieczeństwo Ekologia Komfort. Lewiatan obdarował nasze dzieci upominkami w postaci smakowitych słodyczy, które bardzo je ucieszyły. MPEC Olsztyn sfinansował naszym dzieciom prezenty, które wzbudziły wielką radość: flamastry, ołówki, gumki, temperówki i notesy.  Zasponsorował też: artykuły papiernicze wykorzystane do prac plastycznych, materiały do zabaw dla dzieci, flamastry do tkanin, którymi malowano koszulki. Koszulki otrzymaliśmy od Stowarzyszenia ZPS+, które działa na rzecz naszej szkoły. Gorąco dziękujemy Darczyńcom. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za nieocenioną pomoc materialną i finansową, bez której zorganizowanie tegorocznego Dnia Dziecka z takim rozmachem nie byłoby możliwe.