Tak się działo w naszej szkole w maju 2021

Tak się działo w naszej szkole w maju 2021

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy bardzo patriotycznie. Nasze dzieci wykonały na oddziałach szpitalnych dekoracje związane z majowymi świętami. W tak pięknym otoczeniu z przyjemnością obejrzeliśmy film przygotowany przez nauczycieli Zespołu, który upamiętniał 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji  Maja. A następnie w oparciu o niego prowadziliśmy rozmowy poświęcone powstaniu pierwszej polskiej konstytucji i odkodowywaliśmy polskie symbole narodowe. O konstytucji, tym razem tej obecnie obowiązującej, rozmawialiśmy także kilka dni później, sprawdzając naszą wiedzę na jej temat i zastanawiając się, po co jest nam potrzebna. W międzyczasie, jak co miesiąc, relaksowaliśmy się na szpitalnych korytarzach grą w golfa, która jak zwykle szła nam wyśmienicie. 

Do kolejnych ważnych świąt i wydarzeń przygotowaliśmy się równie starannie. Najpierw wykonaliśmy kartki z życzeniami dla naszych Pań Pielęgniarek z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek, żeby pokazać, jak bardzo szanujemy i doceniamy ich pracę. Później przygotowaliśmy bukiet z kolorowego papieru  dla Pani Dyrektor Szpitala, którym podziękowaliśmy za otwarcie nowego Oddziału Ortopedyczno-Urazowego z Chirurgią Kręgosłupa wraz z Pododdziałem Pediatrycznym – Reumatologią. Jeżeli nie mieliście okazji go zobaczyć, to informujemy – jest piękny, z dużymi, przestronnymi salami i wygodną, kolorową świetlicą, w której spędzamy dużo czasu. A potem podziwialiśmy wystawę prac plastycznych naszych uczniów  przygotowaną dla uczczenia 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w  olsztyńskim szpitalu dziecięcym.

Na tym nasze podziwianie się nie skończyło. Najpierw trzymaliśmy kciuki za naszych ósmoklasistów, który przez trzy dni brali udział w egzaminach. To niesamowite, ile musieli się do nich nauczyć. Na pewno im bardzo dobrze poszły. Potem z przejęciem obserwowaliśmy olbrzymie ilości bilonu, zebranego w trakcie Góry Grosza organizowanej  w naszej szkole od początku istnienia akcji. Jak zawsze okazało się, że nasi uczniowie chcą i potrafią się dzielić z potrzebującymi. A najbardziej byliśmy pełni podziwu i wdzięczności dla naszych Mam, które w tym miesiącu obchodziły swoje święto. Żeby pokazać, jak bardzo je kochamy za wszystko, co dla nas robią i za to, że po prostu są przygotowaliśmy im upominki.