Tak działo się w naszej szkole w kwietniu 2021

Tak działo się w naszej szkole w kwietniu 2021

W kwietniu bardzo dużo podróżowaliśmy. Aby upamiętnić pierwszy lot człowieka na orbitę okołoziemską, wyruszyliśmy w rysunkową podróż w kosmos – wykonaliśmy mnóstwo rakiet. Jak już znudziło nam się w kosmosie, wróciliśmy na Ziemię, a dokładnie do Europy i przygotowaliśmy flagi państw europejskich, do których chcielibyśmy pojechać. Na Ziemi czekała na nas niespodzianka od Prekursora Artystycznego Miasta Krakowa, w postaci wielu wspaniałych podarunków, za które gorąco dziękujemy.

Żeby pokazać, że już nie bujamy w obłokach, ale twardo stąpamy o ziemi, zagraliśmy w specjalnie przygotowaną dla nas grę Nasze Prawa. I okazało się, że bardzo dobrze je znamy. Tak dobrze, że wszyscy w  nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wtedy wyruszyliśmy w kolejną podróż a właściwie podróże – w przeszłość i w teraźniejszość.  Najpierw  z okazji  Święta Szkoły przypomnieliśmy sobie historię jej powstania, a później wyruszyliśmy w wirtualny spacer po naszym Zespole, aby dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

W międzyczasie czekały na nas niespodzianki w postaci tajemniczych zdjęć zrobionych na szpitalnym patio. Pojawiały się na nich zaskakujące przedmioty i postaci, nad których znaczeniem się zastanawialiśmy. Zagadka rozwiązała się pod koniec miesiąca. Okazało się, że nasi nauczyciele nakręcili film z okazji 230. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, do którego sami napisali scenariusz, wykonali dekoracje i w którym sami wystąpili. Nie wiedzieliśmy, że są aż tak kreatywni 🙂  Dekoracje wykonane przez nauczycieli, jak co roku od wielu lat, pojawiły się też na szpitalnym oddziale SOR.

 Jeszcze bardziej twórczy są nasi uczniowie, którzy uczcili Dzień Ziemi tworząc ekologiczne zakładki do książek z materiału z recyklingu, aby wykorzystać je podczas Międzynarodowego Dnia Książki, obchodzonego u nas hucznie. Bo przecież wiadomo, że wszyscy bardzo lubimy czytać. Jak inaczej dowiedzielibyśmy się „Skąd się biorą dziury w serze?” i „Co kryje las?” a także wielu innych ciekawych rzeczy. A o jednej z najważniejszych – skąd się biorą książki, opowiedział nam Czytuś, który specjalnie nas w tym celu odwiedził. I bardzo dobrze, że przyjechał, bo zabrał nas w tym razem książkową podróż. A to nie był wcale koniec naszych wędrówek. Razem z Oddziałem Bajką – Wędrującą Szpitalną Biblioteką zachwycaliśmy się magią i potęgą kolorów. A pani Magda, jak co miesiąc, z Akademią Golfa zabrała nas na pole golfowe, w które zamienił się szpitalny korytarz.