Tak działo się w naszej szkole w maju 2022

Tak działo się w naszej szkole w maju 2022

W maju obchodziliśmy uroczyście kilka ważnych świąt. Najpierw uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji każdy oddział obejrzał film dotyczący uchwalenia Konstytucji 3 Maja i i wykonał  związanego z nią lapbooka. Przypomnieliśmy sobie także film, który nakręciliśmy w ubiegłym roku, upamiętniający to ważne wydarzenie. Aby go obejrzeć, wystarczy zajrzeć na nasz szkolny youtube.  Potem zaangażowaliśmy się w obchodzony również przez nasz Szpital Światowy Dzień Higieny Rąk. Na każdym z oddziałów przypomnieliśmy sobie, jak należy prawidłowo myć ręce.  Kolejne święto, które obchodziliśmy, było dla nas szczególne, bo jesteśmy szkołą szpitalną. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek złożyliśmy naszym Paniom Pielęgniarkom, które są z nami zawsze na dobre i na złe, serdeczne życzenia. Podziękowaliśmy im za ciepło, życzliwość, uśmiech i profesjonalną opiekę, którymi nas otaczają. Następne święto było jeszcze bardziej wyjątkowe. Z okazji Dnia Matki gorąco podziękowaliśmy laurkami, prezentami i portretami naszym najukochańszym Mamom za to, że są najlepsze na całym świecie i że dzięki nim mamy szczęśliwe, cudowne dzieciństwo. 

W tym miesiącu możemy się, jak w każdym innym, pochwalić dodatkowymi zajęciami, które odbyły się w naszej szkole i pracami, które na nich wykonaliśmy. A było tego sporo. Na zajęciach wychowawczych z papierowych talerzyków powstały śliczne wiosenne biedronki, a płyty CD zamieniły się w kolorowe ptaki cudaki. Zajęcia międzyoddziałowe “Cztery pory roku – aktywna wiosna” zaowocowały przepięknymi wiosennymi plakatami, a te z cyklu “Mali – Wielcy” poświęcone Marii Skłodowskiej-Curie portretami ich bohaterki oraz plakatami. Polecieliśmy też w kosmos, który sami zaprojektowaliśmy. 

Nie próżnowaliśmy również na zajęciach dydaktycznych. Często było na nich bardzo kreatywnie. Na zajęciach geograficznych wyruszyliśmy w wirtualną wędrówkę “Z plecakiem przez Polskę”. Oliwia z klasy VII wykonała plakat przybliżający podstawowe funkcje miast. Powstał także plakat ilustrujący przyczyny wybuchu I wojny światowej. A nasz uczeń z Ukrainy – Danylo przygotował poster, na którym przedstawił swoją ojczyznę. 

Odbyły się dwa konkursy. Konkurs plastyczny “Moje moce” i geograficzny “Geo – Glob”, ich wyniki możecie znaleźć na naszych szkolnych stronach: internetowej i Facebook. Wysłaliśmy też prace plastyczne na ogólnopolski konkurs “NASZA MATKA ZIEMIA”.  Na Facebook pojawiły się także filmy z zajęć uświetniających Międzynarodowy Dzień Tańca, które odbyły się w naszej szkole oraz kolejny film z cyklu czytamzdomu. 

Nasi uczniowie byli bardzo twórczy, empatyczni i asertywni także w swoim czasie wolnym. Oliwia własnoręcznie wykonała piękne zabawki o wdzięcznych imionach i podarowała je innym dzieciom ze swojego oddziału. Daria i Oliwia lojalnie uprzedziły nauczycieli, co ich czeka po przekroczeniu drzwi pokoju, w którym dziewczyny przebywają. Wykorzystały do tego przygotowane przez siebie plakaty. Zapowiadało się groźnie, ale na szczęście strach miał wielkie oczy i nauczyciele, którzy wchodzili do uczennic z duszą na ramieniu, wychodzili z lekcji bez szwanku.  

Maj był kolejnym miesiącem, w którym zostaliśmy obdarowani przez ludzi o wielkich sercach. Otrzymaliśmy podarunki dla naszych uczniów od zawsze o nas dbającego Prekursora Artystycznego z Krakowa, któremu za nie bardzo gorąco dziękujemy. Pan Łukasz z firmy Lukdom z Iławy przekazał nam kilkadziesiąt drewnianych podkładek, które ułatwią naszym uczniom naukę i zabawę w szpitalu. Pięknie za nie dziękujemy. 

Podkładek nie potrzebowały dzieci piszące w tym roku w naszej szkole egzamin ósmoklasisty. Odbywał się on tradycyjnie przy stolikach. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki. 

Więcej informacji można znaleźć na naszych stronach: internetowej i Facebook.