Dzień Dziecka w naszej szkole w 2021 roku

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole odbywał się na sportowo. Wszystkie chętne przedszkolaki i uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się koszykówka  – bardzo dużo dzieci i rodziców postanowiło zostać mistrzami wrzucania piłki do kosza z różnej odległości. Okazało się oczywiście, że wszyscy to potrafią. Inną popularną dyscypliną była gra w piłkę nożną na szpitalnym korytarzu, ale nie taka zwyczajna tylko ze specjalnie przygotowanym torem przeszkód. Do tego zadania  też ustawiły się długie kolejki ochotników. I wygląda na to,że wśród uczestników konkurencji znalazło się wielu przyszłych wybitnych piłkarzy. Osoby lubiące wyzwania wzięły udział w biegu z przeszkodami, w czasie którego dużo się działo. Było slalom, rzucanie piłeczką do celu, poruszanie się wyznaczonym szlakiem w określony sposób i sporo innych wyzwań. W tej dyscyplinie również ujawniło się wielu przyszłych maratończyków. Na podłogach oddziałowych korytarzy równie dobrze grało się w golfa, tym bardziej, że odbywało się to pod profesjonalnym okiem  państwa Marii i Kazimierza Mitukiewiczów  golfistów Mazury Golf & Country Club w Naterkach, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnej zabawy. Gorąco im za to dziękujemy. Ciekawe, ile osób załapało dzięki temu golfowego bakcyla i odkryło swoje nowe powołanie. Wiele dzieci postawiło tego dnia także na intelektualną rywalizację i rozrywkę, grając ze sobą i swoimi nauczycielami w różne gry planszowe – największą popularnością cieszyło się m.in. Uno. Podołały również wyzwaniu i rozwiązały test z wiedzy o igrzyskach olimpijskich. Co wcale nie dziwi, bo patrząc na ich sportowe umiejętności, jesteśmy pewni, że znajdowali się wśród nich przyszli olimpijczycy. Trzymamy za to kciuki. A to,że nasi wychowankowie nie opadli z sił podczas sportowych wyczynów, było możliwe dzięki olsztyńskiej Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan, która podarowała nam na tę okazję wodę i słodycze. Pamiętała również o najmłodszych pacjentach szpitala dziecięcego, przekazując chusteczki nawilżające, które poprawią komfort  ich życia. Składamy za wszystkie te dary wielkie podziękowania. Jak wiadomo, za sukcesy z konkurencjach i zawodach otrzymuje się nagrodę. Wszystkie dzieci biorące udział w Dniu Dziecka otrzymały pamiątkowe medale, których zakup został  sfinansowany przez MPEC Olsztyn. Medale bardzo się podobały, a ich wręczenie wywołało  uśmiechy na ustach naszych wychowanków, ich rodziców  i  personelu medycznego. Bardzo dziękujemy przedsiębiorstwu MPEC Olsztyn za hojność, która umożliwiła uszczęśliwienie naszych dzieci w dniu ich święta.